Zmień wielkość czcionki: A I A I A

BIP button

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna-zamknięta od 01-10-2017.

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA
zwana dawniej Nocną Pomocą Lekarską (NPL)
Nowe miejsca świadczeń  Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej na Mazowszu od 08:00 dnia 01-10-2017
Powyżej do pobrania plik z informacją o Miejsch NOCNEJ i ŚWIĄTECZNEJ Opieki Zdrowotnej od 01-10-2017

Uwaga !!!

Od 1 października 2017

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA STACJONARNA I WYJAZDOWA

świadczona jest przez:

MIĘDZYLESKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY
w Warszawie,

ul. Bursztynowa 2

Tel. (22) 641-72-80

Świadczenia powyższe są tam realizowane:

• od poniedziałku do piątku - w godz. 18:00 – 08:00
  • w soboty, niedziele oraz dni świąteczne – CAŁODOBOWO
Uwaga:     SZPZLO Warszawa-Wawer od godz. 08:00 dnia 01-10-2017 już nie wykonuje świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej

W SZPZLO Warszawa-Wawer działa do godz. 08:00 w niedzielę dnia 01-10-2017
mieści się w Przychodni nr 1
przy ul. Strusia 4/8
[Budynek B wejście B1 gab. 006 i 020]

Główny zgłoszeniowy tel. 22-590-09-50  do REJESTRACJI NiŚOZ (NPL)
Pomocniczy tel. 22-590-09-40  do  gabinetu zabiegowego NiŚOZ
(nr gabinetu B007)
Uprzejmie informujemy że rozmowy telefoniczne w NiŚOZ są nagrywane dla dobra pacjentów.
Dodatkowo stosowane są
telefony awaryjne komórkowe:
tel. 504-250-560
lub komórkowy - wyjazdy 504-250-594

w Dzielnicy Warszawa Wesoła  ul. Warszawska 55
funkcjonuje także nasza:
"NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA"
kontakt telefoniczny:
Główny zgłoszeniowy tel. 22-489-72-70

Telefony awaryjne komórkowe:
tel. 504-250-564
lub komórkowy tylko wyjazdy: 504-250-594

Zasady korzystania z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego. Pomoc świadczona jest punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki. Informację o tym, gdzie w danym rejonie sprawowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska, pacjent może uzyskać u swojego lekarza POZ, we właściwym oddziale wojewódzkim NFZ lub jego delegaturze. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne ( dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania. Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad:

- w warunkach ambulatoryjnych,
- w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych)
- telefonicznie.

W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Pogotowie ratunkowe - numer alarmowy - 999 - zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego.

Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.

BIP button